يكشنبه، 10 مرداد، 1400 | Sunday 1st of August 2021
۰۲:۳۹
ورزشی - کد خبر : 3419
جمعه، ۲۹ فروردين، ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۹

ارزشمندترین تیم های لیگ برتر از نگاه ترانسفرمارکت؛ پرسپولیس در صدر!

معیار ارزش گذاری بازیکنان توسط ترانسفرمارکت بر اساس عملکرد و سن بازیکنان می باشد

ارزشمندترین تیم های لیگ برتر از نگاه ترانسفرمارکت؛ پرسپولیس در صدر!

ترانسفرمارکت از جمله سایت های معتبر در زمینه ارزش گذاری بازیکنان و باشگاه های فوتبال محسوب می شود، این روزها اما با وجود شیوع ویروس کرونا اقتصاد باشگاه های فوتبال تحت تاثیر قرار گرفته و حتی قیمت بازیکنان هم کاهش داشته است. در ایران هم شرایط به همین منوال بوده و بازیکنان لیگ برتر با افت قیمت مواجه شدند. علیرضا بیرانوند به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ که 3.5 میلیون یورو ارزش گذاری شده بود به 2.8 میلیون یورو تنزل پیدا کرد. دیگر بازیکنان لیگ برتر هم به همین صورت 20 تا 30 درصد ارزش خود را از دست داده اند تا ارزش کلی لیگ برتر ایران تحت تاثیر قرار بگیرد.

براساس اعلام سایت ترانسفرمارکت، ارزش لیگ برتر ایران مبلغ 110.93 میلیون یورو برآورد شده است که باتوجه به نرخ کنونی یورو در حدود 1941 میلیارد تومان خواهد بود. این مبلغ طبعا بیش از هزینه هایی می باشد که تیم های لیگ در طول یکسال متحمل می شوند، در جدول ارزشمندترین تیم های لیگ برتر تیم پرسپولیس با 13.9 میلیون یورو در رده نخست قرار دارد. تیم استقلال هم با 12.43 میلیون یور در رده دوم ارزشمندترین تیم های ایران قرار گرفته است، سپاهان با 10.68 میلیون یورو ، ذوب آهن با 8.25 میلیون یورو و فولاد خوزستان با 8.05 میلیون یورو سوم تا پنجم هستند.

نکته جالب این رده بندی، تیم تراکتور تبریز است که با 7.55 میلیون یورو در رده ششم قرار دارد، درحالی که تراکتور به عنوان گران قیمت ترین تیم لیگ شناخته می شود و دلیل ان را می توان استفاده از بازیکنان باتجربه عنوان کرد. معیار ارزش گذاری بازیکنان توسط ترانسفرمارکت بر اساس عملکرد و سن بازیکنان می باشد، به طوری که قیمت کیلیان امباپه ستاره تیم پاریسن ژرمن از لیونل مسی بیشتر است چراکه وی تنها 21 سال سن دارد و مسی 33 ساله است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مرداد، 1400
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!
شهریار نبوی
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!

در شرایط فعلی و در آستانه استقرار دولت سیزدهم، رییس جمهور منتخب چالش سختی در مساله آب و کشاورزی فراروی خود می بیند. بحران در خوزستان زنگ خطری است که اگر از آن غفلت شود، استان های دیگر کشور نیز به زودی درگیر خواهند شد. مع الاسف، آنچه در هیاهوهای سیاسی مغفول مانده، نقش محوری وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت بسیار زیاد آن و چالش اتخاذ سیاستهای منسجم در بخش کشاورزی است.