گزیده اخبار :

ادغام 20 جشنواره بزرگ فیلم و برگزاری آن برای علاقمندان

با تعطیلی رویدادهای سینمایی به دلیل کرونا، یک جشنواره فیلم دیجیتال به مدت ۱۰ روز به میزبانی سامانه یوتیوب با همکاری ۲۰ جشنواره معتبر سینمایی برگزار می‌شود.
ادغام 20 جشنواره بزرگ فیلم و برگزاری آن برای علاقمندان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، کرونا توانست بیشتر فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تعطیل کند و امکان اجرای جشنواره‌های بزرگ و مطرح را از بین ببرد.

با اینحال هنرمندان و دوستداران آثار هنری، همواره راهی برای ازتباط برقرار کردن با مخاطبان خود می‌یابند. در همین راستا یوتیوب پیش قدم شده  تا یک جشنواره فیلم آنلاین به مدت ۱۰ روز به راه بیندازد.

این جشنواره با نام «یکی هستیم: یک فستیوال فیلم جهانی» توسط «ترایبکا اینترپرایز» تهیه و سازمان‌دهی شده و در بهار امسال با همکاری ۲۰ جشنواره بزرگ جهانی به صورت رایگان برگزار می‌شود تا دوستداران سینما در هر گوشه جهان بتوانند به تماشای آن بنشینند.

یوتیوب میزبان این رویداد خواهد بود و ۲۰ فستیوال برتر دنیا چون جشنواره فیلم کن، جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو، جشنواره فیلم ساندنس، جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، جشنواره فیلم ترایبکا و جشنواره فیلم سیدنی در آن شرکت می‌کنند.

این جشنواره آنلاین که هیچ آگهی و تبلیغاتی ارایه نمی‌کند دربرگیرنده فیلم‌های بلند، کوتاه، مستند، موسیقی، کمدی و کارگاه بحث و بررسی خواهد بود، از ۲۹ می تا ۷ ژوئن ۲۰۲۰ (۹ تا ۱۸ خرداد) برگزار می‌شود و از طریق یوتیوب در دسترس همگان خواهد بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی، جشنواره بین‌المللی فیلم گوادالاخارا، جشنواره فیلم لندن، جشنواره ماکائو، جشنواره بمبئی، کارلووی واری، لوکارنو، مراکش، نیویورک، سن‌سباستین، سارایوو، توکیو و ونیز دیگر شرکت کنندگان در این رویداد هستند.

جین رزنتال رییس جشنواره فیلم ترایبکا و ترایبکا اینترپرایز در این باره گفت: با کار در کنار همکاران این فستیوال فوق‌العاده و یوتیوب امیدواریم هر کسی بتواند مزه هر فستیوال را و آنچه هر یک را منحصر به فرد و متفاوت می‌سازد دریابد و نیز قدرت فیلم و هنر را تحسین کند.

هنوز روشن نیست چه فیلم‌هایی در این جشنواره ارایه می‌شود، اما برنامه کامل در هفته‌های آینده اعلام می‌شود.

امتیاز 4/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه