ادامه تعطیلی در تهران بررسی خواهد شد

مهم ترین نکته ای که برای درخانه ماندن مردم باید توجه داشت استمرار تعطیلی است
ادامه تعطیلی در تهران بررسی خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران در مورد استمرار تعطیلی تهران گفت: اگر بخواهیم مردم در خانه های خود بمانند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود، باید درباره استمرار تعطیلی ادارات و مراکزی از این قبیل بررسی کنیم چراکه مهم ترین نکته در همین است. از بزرگترین دغدغه های ما اکنون بازگشت مسافران تهرانی است، این افراد هنگامی که قصد خروج از شهر را داشتند مورد غربالگری قرار گرفتند اما برخی از افراد در دوره بدون علامت هستند و طبعا روش تب سنجی به درستی تشخیص نخواهد داد. از این رو به عزیزان هلال احمر پیشنهاد می کنیم که از پروتکل های غربالگری جامع تر و سختگیرانه تری برای مسافران استفاده کنند.


زالی در ادامه افزود: پیشنهاد ما این است که در ورودی شهر ها محل مشخصی را برای معاینه مسافران در نظر بگیرند و فقط به تب سنج اکتفا نشود، زیرا برخی با مصرف تب بر علائم را کاهش می دهند. کسانی که در این شرایط به مسافرت رفته و بار اضافی بر دوش کادر درمانی گذاشته اند باید این معطلی ها را نیز تحمل کنند. روش تب سنجی زمانی ارزشمند می باشد که افراد مورد معاینه بالینی قرار بگیرند و سایر علائم و مشاهدات هم بررسی شود.


فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران عنوان داشت: با ارسال نامه ای از وزیر محترم بهداشت درخواست هایی داشته ایم، مواردی از قبیل پیشنهادات برای ایجاد جریمه و طراحی مکانیسم هایی برای عدم خروج از شهر تهران در نامه ذکر شده است. اما مهم ترین نکته ای که برای درخانه ماندن مردم باید توجه داشت استمرار تعطیلی است، این موضوع در جلسات آتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

امتیاز 3.1/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه