شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۰۹:۲۰
فناوری - کد خبر : 2833
يكشنبه، ۲۵ اسفند، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

اختراع جدید محققان ایرانی؛ استفاده از فضای ابری برای رادیولوژی بیماران

این سامانه می تواند برای تشخیص بیماری های مختلف از جمله کرونا مورد استفاده قرار گیرد

اختراع جدید محققان ایرانی؛ استفاده از فضای ابری برای رادیولوژی بیماران


محققان یک شرکت دانش بنیان ایرانی زیرساختی مبتنی بر فضای ابری ایجاد کردند که برای انجام امور تصویربرداری دفعات حضور بیمار را کاهش می دهد، این زیرساخت در شرایط کنونی برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا بسیار مناسب است. امیرحسین رسولی بنیان گذار این شرکت دانش بنیان که در حوضه انفورماتیک پزشکی فعال است در این زمینه گفت: دنیای فناوری اطلاعات و راهکارهای مبتنی بر آن تکنیک ها و مزایایی در اختیار ما قرار داده که با استفاده از آن می توانیم از فضای ابری برای بهره گیری حداقلی از منابع و بالا بردن سطح کیفیت درمان کشور استفاده کنیم. هرچند بسیاری از افراد آشنایی چندانی با فضای ابری ندارند اما می توان با استفاده از فضای ابری و بسترهای کامپیوتری امکانات ویژه ای در اختیار بیماران و پزشکان قرار داد.


رسولی در ادامه افزود: در گرفتن تصاویر پزشکی یکی از موضوعاتی که مطرح می شود حضور چندین باره بیمار در مرکز تصویربرداری و مطب پزشک است، در شرایط فعلی و شیوع کرونا این رفت و آمد ها باید به حداقل برسد پس وجود زیرساختی که باعث کاهش این رفت و آمدها شود ضروری است. شرکت ما موفق شده بر اساس استاندارد های جهانی ، زیرساخت ها، نرم افزار و سخت افزار را در اختیار مراکز تصویربرداری و بیمارستان ها قرار دهد، "آرشیومد" محصولی می باشد که به تازگی طراحی کردیم. اگر بیمارستان یا مرکز تصویربرداری بخواهد به این سیستم مجهز شود می تواند فقط با یکبار حضور بیمار، تمام اقدامات مربوط به تصویربرداری را انجام دهند و نتیجه تصویر را به پزشک و بیمار ارائه دهند. این سامانه در بستر اینترنت است و نتایج تصویربرداری می تواند در اختیار پزشکان کشور و بیماران قرار گیرد، به دلیل شیوع ویروس کرونا باید کمترین میزان حضور بیمار و پزشک و کمترین تماس بین افراد برقرار شود که این سامانه باعث ارتباط حداقلی خواهد شد.


بنیان گذار این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این سامانه می تواند برای تشخیص بیماری های مختلف از جمله کرونا مورد استفاده قرار گیرد، صفر تا صد طراحی و ساخت آن توسط محققان شرکت ما بوده و بیمارستان ها و مراکز تصویربرداری با استفاده از این سامانه می توانند تصویر رادیولوژی و گزارش مربوط به بیمار را در بستر اینترنت با تلفن همراه یا تبلت و... مشاهده نمایند. مراکز تصویربرداری سراسر کشور می توانند در صورت درخواست ظرف  72 ساعت به این سامانه مجهز شوند، بر اساس آمار سالانه حدود 50 میلیون یورو واردات فیلم رادیولوژی به کشور داریم که با بهره مندی از این سامانه از خروج ارز هم جلوگیری خواهد شد.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.