احراز هویت افراد با کمک هوش مصنوعی برای ورود به بورس

از این به بعد کل احراز هویت افراد برای ورود به بورس توسط این شرکتهای دانش بنیان انجام می گیرد
احراز هویت افراد با کمک هوش مصنوعی برای ورود به بورس

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از مهر، علیرضا دلیری دستیار ویژه معاون علمی و فناوری با بیان اینکه چندی پیش"سامانه احراز هویت الکترونیکی" توسط معاون علمی و فناوری رونمایی و راه اندازی شد گفت: این سامانه احراز هویت دیجیتال توسط 4 شرکت دانش بنیان طراحی شده است. مراسم رونمایی از 5 شرکت دانش بنیان دیگر برای اضافه شدن به این شرکت ها برگزار شد و با اضافه شدن اینها ظرفیت احراز هویت الکترونیکی در بورس افزایش پیدا کرد. 

امکان احراز هویت یک میلیون نفر در روز

دلیری در ادامه گفت: 4 شرکت اول یک میلیون نفر را به صورت کلی احراز هویت کردند و با اضافه شدن 5 شرکت دانش بنیان دیگر، یک میلیون نفر در روز امکان احراز هویت دارند. تاکنون 16 میلیون نفر احراز هویت شده اند، پیش بینی می شود که این روند رو به افزایش باشد که شرکت های دانش بنیان دیگر می توانند بدون خطا این احراز هویت را انجام دهند. 

وی با تاکید بر اینکه احراز هویت این شرکت های دانش بنیان با استفاده از هوش مصنوعی است گفت: از این به بعد کل احراز هویت افراد برای ورود به بورس توسط این شرکتهای دانش بنیان انجام می گیرد که برای این منظور زمان کمتری از افراد در دفاتر پیشخوان تلف خواهد شد. احراز هویت الکترونیکی و دیجیتال دقیق تر از اخرواز هویت حضوری است، زیرا در حضوری اپراتور پیشخوان دولت براساس چهره افراد احراز هویت می کند اما دیجیتال، چهره افراد را با کارت ملی مطابقت می دهد. 

وی با بیان اینکه کاغذبازی هم در این پروسه حذف می شود اعلام کرد: بسیاری از کشورها اکنون از احراز هویت دیجیتالی بهره می برند از این رو لازم بود که به این عرصه ورود پیدا کنیم.

امتیاز 4.63/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه