گزیده اخبار :

اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی

مالیات بر خانه های خالی بستری برای به تعادل رسیدن بازار مسکن
اجرای  قانون مالیات بر خانه های خالی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی در میان مدت و بلند مدت به تعدیل قیمت‌های جاری واحد‌های مسکونی کمک می‌کند.محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع مالیات بر خانه‌های خالی که سال گذشته به تصویب رسید، بستری برای به تعادل رسیدن بازار مسکن هم در بخش ساخت و ساز و هم اجاره است.وی در ادامه افزود: بییشترین انتفاع از این طرح هم برای اقشاری است که در تامین مسکن دچار مشکل هستند.

پورابراهیمی اضافه کرد: هدف اصلی از این طرح این بود که بازار‌های موازی تشکیل شده در این حوزه که عملا در جهت ساخت و ساز برای سوداگری هستند، به سمت بازار واقعی سوق پیدا کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فضای جدیدی که در سال‌های اخیر شکل گرفته، عمدتا در جهت سوداگری به مفهوم ایجاد انتفاع از واحد‌ها برای فروش یا واگذاری با قیمت بالاتر است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی اقدامات خوبی را شروع کرده و سازمان مالیاتی هم کار خود را موازی پیش می‌برد و و کمیسیون اقتصادی هم تلاش خود را در نظارت بر اجرای صحیح این قانون خواهد کرد.

پورابراهیمی تاکید کرد: مطمئن هستیم اجرای این قانون در میان مدت و بلند مدت به تعدیل قیمت‌های جاری و سمت و سو یافتن منابع مالی کشور در ساخت واقعی واحد‌های مسکونی کمک می‌کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به همین منظور، هفته آینده نشست مشترکی برای بررسی آخرین اقدامات دولت با وزارت خانه‌های اقتصاد و دارایی و راه شهرسازی خواهیم داشت.

 

 

 

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه