شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۰۸:۰۸
سلامت - کد خبر : 4442
شنبه، ۲۴ خرداد، ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸

اثربخشی اینترفرون در درمان کرونا هنوز تایید نشده

مرکزی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اثربخشی اینترفرون برای کرونا توسط وزارت بهداشت هنوز تایید نهایی نشده است.

اثربخشی اینترفرون در درمان کرونا هنوز تایید نشده

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونای جدید که موسوم به کووید 19 است، بسیاری از متخصصان در صدد یافتن دارویی جهت جان مبتلایان برآمدند. 

این ویروس مهلک تا کنون بیش از 425 هزار نفر را به کام مرگ فرستاده است و بسیاری را در سراسر دنیا آلوده کرده و همچنان بزرگترین بحران بشر در عصر حاضر محسوب می‌شود.

به همین دلیل کادر درمانی جهت تسریع روند بهبود مبتلایان از داروهایی استفاده ‌کردند که پیش‌تر در درمان بیماری‌هایی که علائم بالینی کمابیش مشترکی با کووید 19 دارند، استفاده می‌شد. یکی از این داروها اینترفرون است.

دکتر عباس علیمرادیان با اشاره به اینکه استان مرکزی به مانند دیگر استان‌ها تابع پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت است، بیان کرد: در حوزه استفاده از دارو برای بیماران مبتلا به کرونا آنچه وزارت بهداشت به صورت رسمی اعلام کند از سوی پزشکان تجویز می شود.

او تصریح کرد: داروها ممکن است در طرح‌های تحقیقاتی بر روی تعدادی از بیماران اثربخشی از خود نشان ‌دهند، اما پس از مطالعه بیشتر، اثربخشی آنها رد می‌شود، به عنوان مثال تا چند وقت پیش داروی فاویپیراویر برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می‌گرفت که پس از بررسی، از دستور کار خارج شد.

علیمرادیان با بیان اینکه در حال حاضر از داروی اینترفرون و اینترفرون بتا استفاده می‌شود، گفت: ممکن است داروهای اینچنینی برای قسمتی از سیر بیماری موثر باشد، این دارو در بیمارستان مسیح دانشوری استفاده شده و در چند مورد هم اثربخشی داشته، اما باید مطالعات بیشتر و تکمیلی درخصوص اثربخشی این دارو انجام شود تا وزارت بهداشت اجازه استفاده آن در کل کشور را بدهد.

گفتنی است علی‌رغم تلاش محققان در سراسر دنیا تاکنون دارویی که مختص درمان کووید 19 باشد، هنوز تولید نشده است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.