گزیده اخبار :

اتحادیه جهانی کشتی 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران را معرفی کرد

جایگاه پنجم این رده بندی به حسن یزدانی ملی پوش کنونی تیم ملی کشتی آزاد ایران اختصاص دارد
اتحادیه جهانی کشتی 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران را معرفی کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایسنا، اتحادیه جهانی کشتی در اقدامی اسامی 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران را اعلام کرد که در این میان نام 4 آزادکار و 1 فرنگی کار دیده می شود. براساس انتخاب اتحادیه جهانی کشتی، جهان پهلوان غلامرضا تختی، حمید سوریان، عبدالله موحد، رسول خادم و حسن یزدانی به ترتیب در رده های اول تا پنجم بهترین کشتی گیران تاریخ ایران قرار گرفتند.

1: جهان پهلوان غلامرضا تختی


مرحوم جهان پهلوان غلامرضا تختی با داشتن یک طلا و 2 دونقره المپیک، 2 طلا و 2 نقره جهان و یک طلای بازی های آسیایی در رده نخست قرار داشته و عنوان بهترین کشتی گیر تاریخ ایران را به خود اختصاص داده است.

2:حمید سوریان


تنها فرنگی کار این لیست ، حمید سوریان با کسب یک طلای المپیک، 6 طلای جهان و 2 طلای آسیایی در رده دوم برترین کشتی گیران ایران قرار گرفته است.

3:عبدالله موحد


آزادکار سال های دور تیم ملی کشتی ایران، عبدالله موحد با یک طلای المپیک، 5 طلای جهان و 2 طلای بازی های آسیایی رده سوم را به خود اختصاص داده است.

4:رسول خادم


در رده چهارم برترین کشتی گیران تاریخ ایران، رسول خادم با یک طلای المپیک، 2 طلا و یک نقره جهان، یک نقزه و یک طلای بازی های آسیایی و 5 طلای آسیا قرار دارد.

5:حسن یزدانی


اما جایگاه پنجم این رده بندی به حسن یزدانی ملی پوش کنونی تیم ملی کشتی آزاد ایران اختصاص دارد، یزدانی با یک طلای المپیک، 2 طلا یک نقره و یک برنز جهان، یک طلای بازی های آسیایی و یک طلای قهرمانی آسیا از نظر اتحادیه جهانی کشتی پنجمین کشتی گیر برتر تاریخ ایران محسوب می شود.

 

امتیاز 3.9/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه