چهارشنبه، 6 مرداد، 1400 | Wednesday 28th of July 2021
۰۵:۳۰
ورزشی - کد خبر : 3959
پنجشنبه، ۲۵ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰

اتحادیه جهانی کشتی 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران را معرفی کرد

جایگاه پنجم این رده بندی به حسن یزدانی ملی پوش کنونی تیم ملی کشتی آزاد ایران اختصاص دارد

اتحادیه جهانی کشتی 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران را معرفی کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایسنا، اتحادیه جهانی کشتی در اقدامی اسامی 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران را اعلام کرد که در این میان نام 4 آزادکار و 1 فرنگی کار دیده می شود. براساس انتخاب اتحادیه جهانی کشتی، جهان پهلوان غلامرضا تختی، حمید سوریان، عبدالله موحد، رسول خادم و حسن یزدانی به ترتیب در رده های اول تا پنجم بهترین کشتی گیران تاریخ ایران قرار گرفتند.

1: جهان پهلوان غلامرضا تختی


مرحوم جهان پهلوان غلامرضا تختی با داشتن یک طلا و 2 دونقره المپیک، 2 طلا و 2 نقره جهان و یک طلای بازی های آسیایی در رده نخست قرار داشته و عنوان بهترین کشتی گیر تاریخ ایران را به خود اختصاص داده است.

2:حمید سوریان


تنها فرنگی کار این لیست ، حمید سوریان با کسب یک طلای المپیک، 6 طلای جهان و 2 طلای آسیایی در رده دوم برترین کشتی گیران ایران قرار گرفته است.

3:عبدالله موحد


آزادکار سال های دور تیم ملی کشتی ایران، عبدالله موحد با یک طلای المپیک، 5 طلای جهان و 2 طلای بازی های آسیایی رده سوم را به خود اختصاص داده است.

4:رسول خادم


در رده چهارم برترین کشتی گیران تاریخ ایران، رسول خادم با یک طلای المپیک، 2 طلا و یک نقره جهان، یک نقزه و یک طلای بازی های آسیایی و 5 طلای آسیا قرار دارد.

5:حسن یزدانی


اما جایگاه پنجم این رده بندی به حسن یزدانی ملی پوش کنونی تیم ملی کشتی آزاد ایران اختصاص دارد، یزدانی با یک طلای المپیک، 2 طلا یک نقره و یک برنز جهان، یک طلای بازی های آسیایی و یک طلای قهرمانی آسیا از نظر اتحادیه جهانی کشتی پنجمین کشتی گیر برتر تاریخ ایران محسوب می شود.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 6 مرداد، 1400
کودتای نقاب
علی ثبوت
کودتای نقاب

تیر ماه 1359 با مراجعه یک افسر خلبان به آیت الله خامنه ای و با فاصله چند ساعت بعد ، مراجعه یک عضو نیروی ویژه ارتش به حفاظت اطلاعات تیپ خود ، پرده از کودتایی در حال وقوع برای ضربه زدن به انقلاب ایران برداشته شد.