شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۱۱:۱۶
فناوری - کد خبر : 2989
دوشنبه، ۴ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

ابر کارخانه پرینت سه بعدی در جهان به جنگ با کرونا می رود

این شرکت قصد دارد 10 هزار محافظ صورت را به کادر درمانی جمهوری چک اهدا کند تا سهمی در راه مبارزه با ویروس کرونا داشته باشد.

ابر کارخانه پرینت سه بعدی در جهان به جنگ با کرونا می رود


شرکت "پروسا" که به عنوان بزرگترین مرکز پرینت سه بعدی در جهان شناخته می شود قصد دارد به مبارزه با ویروس کرونا برود، این شرکت با در نظر گرفتن تمامی موازین بهداشتی محافظ های صورت تولید خواهد کرد و می خواهد تولیدات خود را به کادر درمانی جهمهوری چک اهدا کند. همچنین این شرکت قصد دارد تا تولیدات خود را در اختیار دیگر مراکز مشابه قرار دهد تا آنها نیز بتوانند در راه مبارزه با کرونا کمک کنند، در همین رابطه "جوزف پروسا" موسس این شرکت می گوید که تولید ماسک صورت به وسیله تکنولوژی سه بعدی کمی خطرناک است. زیرا جنبه های بهداشتی را باید در نظر داشت تا کارایی و بهداشتی بودن تولیدات تضمین شود، پروسا اظهار داشت:


در این زمینه تحقیقات زیادی را انجام دادیم و می خواهیم چند مورد از نگرانی های خود در این رابطه را عنوان کنیم، البته اصلا نمی خواهیم امیدی که روی این روش وجود دارد را از بین ببریم اما شاید تولید ماسک های تنفسی به وسیله پرینت سه بعدی کار چندان مناسبی نباشد. باید اشاره کنم که هیچ یک از طرح های کنونی ما برای این کار مناسب نیستند.


باید گفت که بیشتر نگرانی پروسا برای تولید ماسک های تنفسی به 5 بخش تقسیم می شود، به گفته وی یک ماسک باید به خوبی روی صورت کیپ شود، فیلتر ماسک مناسب باشد، فیلتر ورودی به ماسک کیفیت بالایی داشته باشد، نحوه قرار گرفتن ماسک روی صورت مناسب بوده و تخلخل اجزای پرینت شده اندازه باشد. او معتقد است که همه این موارد باید به درستی و بی نقص رعایت شوند، جوزف پروسا در ادامه راجب کاربردی بودن ماسک ها می گوید:


بخاطر اینکه بیشتر مواد اولیه ما برای تولید ماسک و محافظ صورت جنس سفت و سختی دارند احتمالا برا زمانی که فرد صحبت می کند مناسب نیستند، از این رو به جای تولید ماسک بیشتر سعی کردیم تا محافظ های صورت تولید کنیم تا کادر درمانی را از سرفه و عطسه های حاوی ویروس مصون نگه دارد.


شرکت پروسا برای این کار از طرح های موجود در اینترنت بهره برده و برای اینکه بتواند کل محافظ صورت را با یک ورقه پلاستیک تولید کند تا جای ممکن طراحی را بهینه کرده است. از بین طرح ها 5 طرح به وزارت بهداشت جمهوری چک ارسال شده و از این بین 2 طرح برای طی کردن مراحب نهایی تولید تائید شده اند. این شرکت برای تولید ماسک ها از تمهیدات بهداشتی سختگیرانه ای بهره برده است، به گفته مدیرعامل پروسا به منظور ضدعفونی کردن محافظ ها، آنها را تا دمای بالا گرم نگه می دارند و همه کارکنان هم موظف به استفاده از دستکش و ماسک های جراحی هستند. پروسا یک پنجم از ظرفیت تولید خود را به ساخت محافظ صورت اختصاص خواهد داد که در این صورت روزانه 800 محافظ تولید می کند، این شرکت قصد دارد 10 هزار محافظ صورت را به کادر درمانی جمهوری چک اهدا کند تا سهمی در راه مبارزه با ویروس کرونا داشته باشد.
 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.