سه شنبه، 18 بهمن، 1401 | Tuesday 7th of February 2023
۰۴:۴۴
اروپا و آمریکا - کد خبر : 17100
پنجشنبه، ۲۹ دي، ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

آمریکا نه ، هلند پدافند پاتریوت به اوکراین ارسال می کند

خبرگزاری رسمی هلند بر اساس بیانیه رسمی ای که منتشر شد اعلام کرد که این کشور قرار است سامانه پیشرفته پدافند هوایی پاتریوت خود را در اختیار اوکراین قرار دهد.

آمریکا نه ، هلند پدافند پاتریوت به اوکراین ارسال می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، طبق گزارشات منتشر شده از سوی خبرگزاری های هلند و به نقل از منابع آگاه ، این کشور در اقدامی حمایتی از اوکراین قرار است سامانه فوق پیشرفته پدافند هوایی پاتریوت خود را در اختیار این کشور قرار دهد.

تماس ها و ملاقات برخی مقامات بلند پایه آمریکایی به هلند کار خودش را کرد و این کشور نیز در نهایت موافقت کرد که از اوکراین در این جنگ حمایت کند و برای این کار تسلیحات نظامی ارسال کند.

بنظر می رسد آمریکا و انگلیس که پای تعهد خود نسبت به خلع سلاح اتمی اوکراین در سال های گذشته در عوض کمک به این کشور در زمان بحران هستند و در حال گرد هم آوردن همه متحدان خود در سراسر دنیا برای کمک به اوکراین هستند تا به این کشور کمک کنند در برابر روسیه و پوتین بایستند.

هفته گذشته بود که برخی از خبرگزاری ها از جانب منابع آگاه خود در پنتاگون اعلام کرده بودند قرار است 100 نظامی اوکراینی به اوکلاهاما بروند و در یک پایگاه نظامی مشغول آموزش نحوه استفاده از سامانه پدافندی پاتریوت شوند.

این خبر در ابتدای هفته تایید شد و در تاریخ 16 ژانویه ، 100 نظامی اوکراین به اوکلاهاما رفتند تا در رابطه با نحوه استفاده از پاتریوت آموزش ببینند.

به گفته وزارت دفاع آمریکا نحوه استفاده از آن پیچیده است و نظامیان اوکراینی قرار است در یک پایگاه نظامی به صورت فشرده آموزش ببینند ، سفارش ساخت این پدافندها داده شده است اما تا آمده شدن همگی آنها حداقل 2 سال زمان می برد.

حال آمریکا در فکر این است که از پدافندهایی که در گذشته به متحدینش داده استفاده کند و به همین دلیل از هلند خواسته تا پدافند هوایی پاتریوت خود را در اختیار اوکراین بگذارد.

خبر انتقال 100 نظامی اوکراینی از هفته پیش منتشر شد ولی کسی هنوز نمی داند قرار است این نظامیان در کدام پایگاه نظامی در آمریکا آموزش ببینند ، یکی از مقامات آمریکایی که مایل به افشای هویت خود نبوده در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست گفته است ، قرار بر این شده ایم نظامیان به اوکلاهاما بروند و در پایگاه فورت استیل آموزش ببینند.

بر همین اساس خبرگزاری های آمریکایی شروع به تحقیق بیشتر از این پایگاه کردند و به این نتیجه رسیدن که در این پایگاه نحوه استفاده از دفاع موشکی پاتریوت و همینطور آموزش توپخانه میدانی برای نظامیان آمریکایی است.

قبول کردن بایدن برای ارسال این پدافند تقریبا به یک ماه پیش برمی‌گردد و در سفر زلنسکی به این کشور تایید کرد که این سامانه پدافندی فوق پیشرفته را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد ، او اعلام کرد که این کار را برای تقویت دفاعی اوکراین می کند تا آسمان هوایی این کشور تا حدودی امن شود.

آلمان نیز قبول کرده تا پدافند هوایی پاتریوت خود را در این جنگ در اختیار اوکراین بگذارد و به نوعی از این کشور در این زمینه حمایت کرده باشد ، احتمال اینکه این پدافند هوایی که در زمان جنگ عراق و آمریکا در این کشور است خارج شده و به اوکراین فرستاده شود زیاد است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اروپا و آمریکا
پربیننده‌ترین اخبار اروپا و آمریکا
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 18 بهمن، 1401