آغاز دومین مرحله از لیگ کاراته وان در سال 2020 با صعود افسانه به رده بندی و حذف مهدی زاده

با توجه به عدم راهیابی نماینده گرجستان به دیدار نهایی ، امیر مهدی زاده هم از دور رقابت ها کنار رفت تا ناکامی چند وقت اخیر وی ادامه دار باشد.
آغاز دومین مرحله از لیگ کاراته وان در سال 2020 با صعود افسانه به رده بندی و حذف مهدی زاده


مسابقات لیگ برتر کاراته وان که دومین مرحله خود در سال 2020 را سپری می کند به میزبانی دبی درحال برگزاری است، تیم کشورمان در دو بخش مردان و زنان در این مسابقات حاضر شده است. این رقابت ها با حضور 571 کاراته کا از 85 کشور جهان برگزار می گردد و تا سه روز ادامه خواهد داشت، همچنین این مسابقات دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته جهت کسب مجوز حضور در المپیک 2020 توکیو خواهد بود.

 


تیم ملی ایران در روز اول این رقابت ها با 10 ورزشکار شرکت کرد، در وزن 50- کیلوگرم زنان و در بخش کومیته "سارا بهمنیار"در همان دیدار نخست مقابل گومز اسپانیایی شکست خورد اما با توجه به صعود حریفش به دیدار نهایی به گروه شانس مجدد راه یافت. نگین باقری و فاطمه صادقی که در بخش کاتای انفرادی شرکت کرده بودند با شکست مقابل رقبا حذف شدند، اما "مهسا افسانه" که به صورت شخصی و جدا از تیم ملی در این رقابت ها شرکت کرده موفق شد به دیدار رده بندی بخش کاتای انفرادی راه پیدا کند. افسانه در روز یکشنبه برای کسب مقام سومی به مصاف نفر سوم جهان از هنگ کنگ خواهد رفت.

 

  • ناکامی دوباره امیرمهدی زاده


اما در بخش کومیته مردان و در وز 67- کیلوگرم، "امیر مهدی زاده" در دو دیدار ابتدایی خود مقابل حریفانی از شیلی و مصر به برتری مشابه 2 بر یک دست پیدا کرد. مهدی زاده در دور بعدی برابر حریفی از گرجستان قرار گرفت و درحالی که با نتیجه 4 بر یک از وی پیش بود به دلیل گرفتن اخطارهای بیش از حد نتیجه را واگذار کرد. با توجه به عدم راهیابی نماینده گرجستان به دیدار نهایی ، امیر مهدی زاده هم از دور رقابت ها کنار رفت تا ناکامی چند وقت اخیر وی ادامه دار باشد.

 

امتیاز 3.17/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه