آغاز جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا امروز چهارشنبه جلسه رایزنی درباره استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا را آغاز کرد.
آغاز جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا جلسه رایزنی استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره در هفته گذشته، آغاز کردند.

اگر استیضاح او به تصویب کنگره برسد ترامپ اولین رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا خواهد بود که در دوران ریاست‌جمهوری‌اش دو بار استیضاح می‌شود.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و برخی از نمایندگان جمهوری‌خواه خواستار رأی مثبت به طرح استیضاح او رأی مثبت هستند. این رأی‌گیری یک هفته بعد از حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره انجام می‌شود.

سرعت پیشبرد این رأی‌گیری و حمایت جمهوری‌خواهان از آن نشان دهنده خشم قانونگذاران آمریکایی از تأثیر ترامپ در تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره را نشان می‌دهد.

دونالد ترامپ از پذیرش شکست در انتخابات رئیس‌جمهوری آمریکا امتناع کرده و اظهار داشته در مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا که چهارشنبه هفته آینده برگزار می‌شود شرکت نمی‌کند.

قطعنامه‌ای که قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به آن رأی خواهند داد ترامپ را به «تحریک به شورش» متهم می‌کند.

جیم مک‌گاورن، رئیس کمیته آیین‌نامه‌های مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه استیضاح ترامپ حمله‌کنندگان به ساختمان کنگره را «خائن» و «تروریست‌های داخلی» توصیف کرد.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه