گزیده اخبار :

آزمایش انسانی یک واکسن دیگر برای کرونا آغاز شد

یک شرکت بیوتکنولوژی با محوریت تولید واکسن در برابر بیماری‌های عفونی اعلام کرد: فاز یک آزمایش بالینی واکسن کروناویروس را آغاز کرده است.
آزمایش انسانی یک واکسن دیگر برای کرونا آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، با شیوع ویروس کرونا بیشتر کشورها و محققان درصدد یافتن دارویی جهت درمان مبتلایان یا پیگشری از ابتلای افراد به این بیماری هستند که تا کنون نزدیک به 100 واکسن برای کرونا در مراحل مختلف آزمایش‌ها بالینی معرفی شده است. برخی از این وا‌کسن‌ها در مراحل نخست با شکست مواجه شدند و برخی دیگر به آزمایش روی انسان رسیدند. 
 شرکت نواواکس اعلام کرد که فاز یک آزمایش بالینی واکسن کروناویروس را آغاز کرده است.
دانشمندان نواواکس که در یکی از آزمایشگاه‌های مریلند مشغول به کار هستند، واکسن احتمالی برای کووید ۱۹ را آزمایش می‌کنند.
نواواکس، یک شرکت بیوتکنولوژی با محوریت تولید واکسن در برابر بیماری‌های عفونی روز دوشنبه اعلام کرد که مرحله اول کارآزمایی بالینی نامزد واکسن کووید ۱۹ را به زودی در استرالیا آغاز کرده و نتایج این آزمایش در ژوئیه ۲۰۲۰ آماده خواهد شد.
نواواکس مستقر در مریلند یکی از چندین شرکت زیست فناوری است که برای تولید واکسن علیه SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید 19 می شود، مسابقه می‌دهد.
واکسن ساخت شرکت مذکور NVX-CoV۲۳۷۳ نام گرفته و از مواد کمکی ماتریکس-ام (Matrix-M) استفاده می‌کند تا پاسخ سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.
در طی این آزمایش واکسن، ۱۳۰ فرد سالم بین سنین ۱۸-۵۹ ساله تحت یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی قرار می‌گیرند. برخی از شرکت کنندگان دارونما و برخی دیگر کاندید واکسن نوواکس را دریافت می‌کنند. این آزمایش دو دوز متفاوت از واکسن را آزمایش بررسی می‌کند.

امتیاز 3.67/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه