پنجشنبه، 10 فروردين، 1402 | Thursday 30th of March 2023
۱۴:۵۲
فناوری - کد خبر : 230
شنبه، ۰۹ شهريور، ۱۳۹۸ - ۸:۰۰

آذری جهرمی با ناهید1 سلفی گرفت و به ترامپ صبح بخیر گفت

وزیر ارتباطات برای پایان دادن به شایعات درباره نابودی ماهواره ناهید۱ که از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شده بود، صبح روز شنبه در پژوهشگاه فضایی، از ماهواره ناهید بازدید کنند، آذری جهرمی با این ماهواره بومی عکس سلفی گرفت و به رئیس جمهوری آمریکا صبح بخیر گفت.

آذری جهرمی با ناهید1 سلفی گرفت و به ترامپ صبح بخیر گفت

در چند روز اخیر شایعه‌ای در خصوص پرتاب ناموفق ماهواره مخابراتی ناهید۱ در اخبار و فضای مجازی منتشر شد که وزیر ارتباطات با نوشتن یک توئیت به حاشیه‌هایی که درباره ماهواره ناهید ۱ مطرح شده بود، پایان داد.وزیر ارتباطات برای پایان دادن به شایعات درباره نابودی ماهواره ناهید۱ که از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شده بود،  صبح روز شنبه در پژوهشگاه فضایی، از ماهواره ناهید بازدید کنند، آذری جهرمی با این ماهواره بومی عکس سلفی گرفت و به رئیس جمهوری آمریکا صبح بخیر گفت.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توئیتی عنوان کرد :

«رسیدم چابکسر. گوشی رو چک کردم و دیدم خیلی‌ها جویای احوال ماهواره ما شدند. ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار نا موفق بوده. راستش ناهید۱ حالش خوبه. الان هم در آزمایشگاه مستقره. خبرنگاران هم میتونن بیان بازدیدش.»

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ایران زمین و به نقل از  ایرنا تنها چند ساعت پس از این توئیت جهرمی ، مقدمات بازدید خبرنگاران از ماهواره ناهید۱ که در پژوهشگاه فضایی مستقر است فراهم شد و خبرنگاران و عکاسان، همراه با آذری جهرمی وزیر ارتباطات از ماهواره ناهید۱بازدید کردند. 

وزیر ارتباطات در نشست خبری حاضر شد و در باره ناهید ۱ گفت: 

من ایده‌ای درباره آمریکایی و بحث پایگاه فضایی سمنان ندارم و فکر می‌کنم، وزیر دفاع که مسئول این حوزه است درباره آن اظهارنظر کند. ماهواره برای پرتاب باید از سه هفته قبل تحویل وزارت دفاع شود تا سیکل‌های مورد نظر را طی کند. قطعا این مساله‌ای که ادعا می شود در رابطه با پرتاب ماهواره ناهید نبوده و پرتابگر نیز از سه هفته قبل سوخت‌گیری نمی‌شود.

قبل از نشست خبری هم آذری جهرمی به محض بازدید از این ماهواره، با آن عکس سلفی گرفت و به دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا صبح بخیر گفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته بود ما نقشی در انفجار سکوی پرتاب موشک ماهواره بر ایران که ادعا کرده بودند در پایگاه فضایی سمنان رخ داده، نداشتیم .ترامپ در توئیت خود عکسی را منتشر کرده که ظاهرا سکوی پرتاب موشک ماهوره بر را با آثار انفجار نشان می دهد.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 10 فروردين، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!