آخرین آمار مربوط به توسعه محصولات نانو

ستاد توسعه فناوری نانو اعلام کرد تا اواسط دی ماه امسال برای ۷۱۵ محصول و دستگاه گواهی نانومقیاس صادر شده است.
آخرین آمار مربوط به توسعه محصولات نانو

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، به گفته این ستاد تا اواسط دی ماه امسال، ۷۱۵ محصول و تجهیز نانو در کشور توسعه یافته و گواهی نانومقیاس برای آن‌ها صادر شده است.

افزایش رفاه و ثروت در جامعه با فناوری نانو، یکی از اهداف اصلی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است. این هدف در سایه توسعه محصولات و کالاهای جدید و بهبود و ارتقا کیفی محصولات قبلی با فناوری نانو اتفاق خواهد افتاد.

به همین خاطر یکی از برنامه‌های این ستاد حمایت از تولید محصولات و تجهیزات نانویی است و ثبت آمار این دستاوردها در پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری نانو است.

طبق اطلاعات در دست از این پایگاه تا ۱۳ دی ماه سال جاری، در کشور ۷۱۵ محصول و دستگاه توسعه یافته و گواهی نانومقیاس برای آن‌ها صادر گردیده است. در حالی که  این رقم در انتهای سال ۹۸، ۶۴۷ دستگاه تجهیز و محصول بوده است.

از میان ۷۱۵ محصول و دستگاه ثبت شده در پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری نانو، ۵۰۰ مورد مربوط به محصولات نانو و ۲۱۵ مورد مربوط به تجهیزات نانو بوده است که هر دو شاخص در سال‌های گذشته روند رو به رشدی را تجربه کرده‌اند، با وجود اینکه محصولات نانو رشد قابل توجه‌تری داشته‌اند.

به طور کلی ۲۷۳ شرکت اقدام به توسعه این محصولات کرده‌اند که ۲۱۴ شرکت در بخش توسعه محصول و ۵۹ شرکت در بخش توسعه دستگاه فعالیت کرده‌اند.

همچنین بررسی‌های انجام شده در زمینه عمران و ساختمان نشان می‌دهد که با ۲۱ درصد بیشترین سهم را در میان محصولات و تجهیزات نانو داشته و بعد از آن دارو، بهداشت و سلامت با ۱۴ درصد قرار دارد.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه