«هامون و دریا» در سایت کانون به نمایش درمی‌آید

فیلم‌ «هامون و دریا» به کارگردانی «ابراهیم فروزش» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از فردا (پنج‌شنبه ۲۲ اسفند) روی پرتال اینترنتی کانون قرار می‌گیرد.
«هامون و دریا» در سایت کانون به نمایش درمی‌آید

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، در این روزها که به دلیل هجوم ناخواسته ویروس کرونا که به نام علمی کووید_19 موسوم است، برای جلوگیری از شیوع این بیماری که به سرعت از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود، شاهد تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و بسیاری دیگر از مراکز علمی و فرهنگی هستیم؛ لذا اوقات فراغت هم‌وطنمان به نسبت روزهای قبل بیشتر شده است. به‌همین سبب، برخی از نهادهای فرهنگی بر آن شدند تا این اوقات را سمت و سویی دهند و با ارائه محصولات فرهنگی رایگان، مردم را در سپری کردن پر بار این ساعات یاری کنند.

همچنین، موج اضطراب این بیماری، سلامت روحی و روانی برخی از همشهریان را در معرض خطر قرار داده و ادامه یافتن این اضطراب تهدیدی است برای آنان. به منظور کاستن از این فشار روحی و روانی، نهادهای و موسسات مختلفی شرایطی فراهم آورده‌اند تا از بار روانی تحمیل شده این بیماری با استفاده از محصولاتشان کاسته شود. 

در همین راستا، کانون به منظور پر کردن مفید اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در این روزهای تعطیلی، هر روز صبح یکی از تولیدات سینمایی یا تئاترهایش را در پرتال اینترنتی خود منتشر می‌کند. به همین منظور کانون در نظر دارد فیلم‌ هامون و دریا به کارگردانی ابراهیم فروزش را در روز پنج‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ به نمایش در آورد.

فیلم هامون و دریا تولید سال ۱۳۸۶ کانون است. این فیلم به مدت ۲۴ ساعت روی خروجی پرتال اینترنتی به نشانی www.omid.kpf.ir به‌صورت رایگان قابل دسترس است.

همچنین گزیده‌ای از انیمیشن‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌های کانون به‌صورت رایگان برای استفاده خانواده‌ها منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی به پیک امید کانون به پایگاه www.omid.kpf.ir مراجعه یا با هشتگ‌های #در_دل_دارم_امید،#کانون_امید، #پیک_امید و #برای حال_ خوب» این آثار و فیلم‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

بر همین اساس این طرح، تا پایان تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا تداوم خواهد داشت. پیک امید فعالیت داوطلبانه و جهادی مربیان کانون در شرایط بحران و خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان است که در فضای مجازی دنبال می‌شود.

همچنین ارائه نسخه الکترونیکی بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب و ۲۰ عنوان کتاب‌ صوتی کانون در سایت اینترنتی کانون از روز شنبه ۱۷ اسفند به مدت یک هفته و به صورت رایگان آغاز شده است.

امتیاز 3.21/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه