گزیده اخبار :

«مبارک و صندوقچه استاد محمد» رایگان شد

نمایش «مبارک و صندوقچه استاد محمد» به کارگردانی کیومرث حقیقی فردا روی پرتال اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قابل دسترسی است.

«مبارک و صندوقچه استاد محمد» رایگان شد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی تیران زمین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هر روز صبح یکی از تولیدات امور سینمایی یا تئاترهای کانون در پرتال اینترنتی این مجموعه منتشر می‌شود. به همین منظور نمایش «مبارک و صندوقچه استاد محمد» کیومرث حقیقی روز پنج‌شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ از ساعت ۹ صبح به نمایش در می‌آید.

این نمایش درسال ۱۳۸۱ تولید شده و محصول مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون است. حکایت آن داستان عتیقه‌فروشی است که تعدادی عروسک از کشورهای مختلف دنیا جمع کرده است و حالا به دنبال به‌دست آوردن مبارک است تا کلکسیونش را تکمیل کند. 

در این راه با مخالفت استاد محمد، مرشد خیمه‌شب‌باز مواجه می‌شود و عروسک‌های خیمه با عروسک‌های بقیه کشورها متحد می‌شوند و عتیقه‌چی نادان را به سزای عملش می‌رسانند و نوع‌دوستی و محبت را به دنیا ارمغان می‌دهند.

بر همین اساس، پخش نمایش مبارک و قالیچه استاد محمد به مدت ۲۴ ساعت روی خروجی این پرتال اینترنتی به نشانی omid.kpf.ir به‌صورت رایگان قابل دسترسی است.

در جریان برنامه‌ پخش اینترنتی فیلم‌ها و تئاترهای کانون، پیش از این آثاری همچون کلانتری غیرانتفاعی، خمره، هامون و دریا، بچه‌های نفت‌، ساز دهنی، قله دنیا، سبز کوچک، آلبوم، پایان رویاها، لپ گلی، به خاطر سارا، قصه نقلی، رویاها در یک روز و مثل یک پروانه روی قلب بدین شکل به نمایش درآمدند.

این آثار تا ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ به صورت آنلاین برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها نمایش داده خواهد شد.

هدف از ارائه خدمات رایگان فرهنگی یا با تخفیف‌های بسیار این است که مردم در روزهایی که شیوع کرونا تهدیدی جدی محسوب می‌شود در خانه بمانند و اوقات فراغت خود و فرزنداش را پربارتر از پیش کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از هشتگ‌های «#در_دل_دارم_امید، #کانون_امید، #پیک_امید و #برای_حال_خوب» به این آثار و فیلم‌ها در شبکه‌های اجتماعی دسترسی پیدا کنند.

 

امتیاز 2.93/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه