گزیده اخبار :

«ضد سیستم» درمراسم آنلاین اهدای جایزه فیلم غوغا به پا کرد

در مراسم اهدای جایزه فیلم آلمان (لولا) که به دلیل شیوع کرونا به صورت آنلاین برگزار شد، فیلم «ضدسیستم» موفق به دریافت ۸ جایزه شد.
«ضد سیستم» درمراسم آنلاین اهدای جایزه فیلم غوغا به پا کرد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، اگرچه شیوع کووید_19 باعث تعطیلی تقریباً تمامی مراکز فرهنگی و هنری شد و برگزاری بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادهای هنری را نیز لغو کرد اما هنر همچنان راه خود را از یافت و از طریق دنیای مجازی و به صورت آنلاین با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرد.

مراسم اهدای جایزه فیلم آلمان (لولا) نیز از آن دست رویدادهایی است که به دلیل شیوع کرونا در جامعه مجازی برگزار شده و توسط ادین حسنویچ بازیگر آلمانی-بوسنیایی اجرا شد. نامزدها از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت کردند.

در این جشنواره فیلم «ضدسیستم» با دریافت ۸ جایزه فیلم موفقی معرفی شد.  

فیلم «ضدسیستم» به کارگردانی نورا فینگشایدت که در ۱۰ بخش نامزد دریافت جایزه لولا شده بود، با دریافت ۸ جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی، در هفتادمین دوره برگزاری این رویداد سینمایی موفقیت بسیاری کسب کرد.

این درام اجتماعی که سال گذشته در فستیوال بین‌المللی فیلم برلین نیز توجهات را به خود جلب کرده بود، جایزه فیلم آلمان برای بهترین فیلمنامه، بهترین تدوین و صداگذاری را نیز از آن خود کرد.

هلنا زنگل بازیگر یازده ساله این فیلم موفق به دریافت لولای بهترین بازیگر زن شد و گابریلا ماریا اشمید در نقش مددکار اجتماعی که به شخصیت اصلی کمک می‌کند، جایزه لولا برای بهترین بازیگر مکمل زن را به دست آورد. آلبرشت شوک  نیز به خاطر ایفای نقش در این فیلم، موفق به دریافت جایزه بازیگر مکمل مرد شد.

 محصول سال ۲۰۱۹ کشور آلمان درامی است که داستان یک دختر جوان را روایت می‌کند که از بیشتر ارتباطات اجتماعی طفره رفته و بیشترین حس خوشبختی را وقتی دارد که به انزوا رانده می‌شود.

امتیاز 3.31/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه