پنجشنبه، 3 تير، 1400 | Thursday 24th of June 2021
۱۹:۳۳
پنجشنبه، ۱۶ ارديبهشت، ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۳

بیانیه تند سازمان انرژی اتمی علیه رسانه داخلی

این رسانه به گونه ای بزرگنمایی می کند که گویی حوادث تروریستی فقط در سازمان انرژی اتمی ایران اتفاق افتاد است

بیانیه تند سازمان انرژی اتمی علیه رسانه داخلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، روابط عمومی سازمان انرژی اتمی در بیانیه ای با انتقاد شدید از برخی رسانه ها رفتار آنان را آب به آسیاب دشمن ریختن خواند.

در این بیانیه آمده است: "پایگاه خبری- تحلیلی..." (مشرق نیوز) ، 27 فروردین 1400 با انتشار مطلبی با عنوان "سیستم عامل معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحش ویرانگر" در نوشتاری که پژواک دهنده صدای رژیم صهیونیستی و دشمنان ایران اسلامی است، آگاهانه و ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن ریخته و نمک بر زخم ایجاد شده توسط دشمنان می پاشد.

دشمن براساس خوی همیشگی خود در مقابل پیشرفت های عظیم صنعت هسته ای کشورمان ضربه نه چندان موثری زد، در همین حال با بزرگنمایی این اتفاق خود را در امتداد راهبرد سیاسی و رسانه ای دشمنان قرار داد. از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون دشمن از روش های مختلف تروریستی برای مقابله با پیشرفت های کشور و ایجاد تزلزل در روحیه مردم و مسئولین بهره برده و این روش شیوه شناخته شده ای است.

این رسانه حادثه تروریستی نطنز را بزرگنمایی کرد

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سازمان انرژی اتمی ایران یک سازمان علمی و فنی و تحقیقاتی است که مطابق اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران و سیاست گذاری ها و برنامه های تصویب شده در حفظ و توسعه این صنعت گام بر می دارد. وظیفه حراست از آن هم برعهده نهادهای امنیتی کشور از جمله وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی کشور است. همچنین افراد حقیقی و حقوقی ، شرکت های خصوصی و پیمانکارانی که قصد همکاری در قالب استخدام و یا انجام پروژه با سازمان را دارند پیش از شروع فعالیت برای مدتی توسط نهادهای اطلاعاتی ذیربط مورد بررسی قرار گرفته و پس از کسب مجوز از مجاری مربوطه با سازمان همکاری می کنند.

اما بعد دیگر این قضیه وجود دشمان قسم خورده خارجی از جمله رژیم صهیونیستی ، برخی کشورهای منطقه و بعضا عوامل خودفروخته داخلی بوده که متاسفانه بروز چند حادثه تروریستی هسته ای را تاکنون به همراه داشته است، درحالی که در مطلب منتشر شده در این رسانه به هیچکدام از این موارد اشاره نشده است. اما این رسانه به گونه ای بزرگنمایی می کند که گویی حوادث تروریستی فقط در سازمان انرژی اتمی ایران اتفاق افتاد است این درحالی است که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی برای ضربه زدن به دستاوردهای نظام از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

موفقیت هسته ای کشور را انعکاس ندادند

در بخش دیگر بیانیه خطاب به سایت مشرق نیوز آمده است: این رسانه ، تلاش های مدیران و دانشمندان و متخصصان این سازمان در بومی سازی صنعت هسته ای، موفقیت های بزرگ راهبردی و دارای صرفه اقتصادی و نیز گرفتن حق هسته ای ملت بزرگ ایران از غرب و کشورهای بزرگ هسته ای را چگونه هیچگاه نمی بیند؟، به عنوان مثال توسعه سالن مونتاژ نطنز که بیش از 4 سال طول کشید و علیرغم اطلاع رسانی سازمان، در این رسانه انعکاس نیافت اما حادثه انفجار همین سالن را با آب و تاب به نحوی که باعث دلگرمی دشمنان ایران اسلامی می شود، انعکاس گسترده دادند.

جدا شدن چند نفر از میان 15000 هزار مدیر و پرسنل خدوم سازمان که خود مایل به ادامه همکاری با سازمان نبودند را با عنوان اخراج دانشمندان هسته ای در بوق و کرنا می کنند. اما بومی سازی صنعت پیشرفته هسته ای را که توسط دانشمندان و متخصصان گمنام و خدوم صنعت هسته ای نمی بینند که در عرض مدت کوتاهی می توانند آسیب های وارده در خرابکاری را بهتر از قبل بازسازی کنند؟. نمونه بارز آن اجرای فوری "قانون اقدام راهبردی برای تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران" بود که پوچی و کذب ادعای همین رسانه ها و افراد مبنی بر تعطیلی صنعت هسته ای را به افکار عمومی ثابت کرد.

رسانه عزیزی که اعتبار و موجودیت آن بستگی به درستی، صحت و دقت در خبر و اطلاع رسانی اش دارد، الفاظ کذب و ضدا امنیت ملی همچون "علی اکبر صالحی آمریکایی ها" "خوش بینی و حسن ظن به دشمن" و از این قبیل هتاکی ها را به سادگی به کار می برد و اصول اولیه اخلاق رسانه ای را می شکند.

البته آنها می دانند که سلسله مراتب در تصمیم گیری های مهم کشور و مذاکرات با جامعه بین المللی چه چرخه خردمندانه و پیچیده ای را در جمهوری اسلامی ایران طی می کند تا به نتایج برسد و موفقیت مذاکره کنندگان در سطح بین المللی در همه عرصه ها طی 42 سال از انقلاب اسلامی بهترین گواه این امر است، با این سخنان پوچ تاثیری نمی پذیرند، اما رسانه های این چنینی افکار عمومی که اطلاعات کمی در خصوص موارد پیش گفته دارند را با به سخره گرفتن فنون و روانشناسی مذاکرات بین المللی که توسط مذاکره کنندگان بکار گرفته می شوند و تخریب شخصیت های عالی رتبه دولت، نشانه می روند. یقینا گسترش سواد رسانه ای و پیگیری کسب اطلاعات درست در هر حوزه ای می تواند افکار عمومی را از چنین آسیب هایی در امان بدارد.  

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...