سه شنبه، 1 تير، 1400 | Tuesday 22nd of June 2021
۰۶:۱۷
شنبه، ۱۴ فروردين، ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۷

آسیا تایمز : همکاری ایران و چین اثر تحریم های آمریکا را کاهش می دهد

تصمیم پکن برای تعامل مجدد با ایران در چارچوب سند برنامه همکاری های جامع دو جانبه منعکس کننده اعتقاد پکن برای توسعه روابط با تهران است.

آسیا تایمز : همکاری ایران و چین اثر تحریم های آمریکا را کاهش می دهد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، تارنمای آسیا تایمز در گزارشی ضمن پرداختن به روابط ایران و چین نوشت که برنامه جام همکاری های تهران – پکن و سرمایه گذاری چین در ایران ، تاثیر تحریم های ایالات متحده بر ایران را کاهش می دهد.

در این تحلیل با اشاره به برگزاری نشست آتی کمیسیون مشترک برجام در وین آمده است: تحریم های اقتصادی علیه ایران اصلی ترین ابزار فشار واشنگتن بر تهران است اما سند همکاری ایران با چین که هفته گذشته امضاء شد، تاثیر آنها را کاهش می دهد. کارشناسان چینی می گویند که پکن می تواند با استفاده از یوان ارز اختصاصی خود ، برای تجارت با ایران و دیگر کشورهای آسیای میانه ، تحریم های آمریکا را لغو کند.

آمریکا در تلاش برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران 


آسیا تایمز به نقل از وزارت امور خارجه آمریکا نوشته است:

دیپلمات های آمریکایی و ایرانی هفته آینده کمیسیون مشترک برجام را در وین برگزار می کنند. آمریکایی ها مستقیما با ایرانی ها ملاقات نخواهند کرد، اما در تلاش برای احیای پیمانی برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران هستند که دولت ترامپ به طور یکجانبه از آن خارج شد.

در ادامه این گزارش با اشاره به همکاری چین و آمریکا در مورد برجام آمده است:

پکن در مذاکرات کمیسیون مشترک کارت های زیادی در اختیار دارد و واشنگتن نمی داند پکن کدام کارت را بازی می کند. این موضوع توضیح می دهد که چرا وزارت خارجه آمریکا بلافاصله از توافق سرمایه گذاری چین و ایران انتقاد نگرد و گفت که با پکن در مورد برجام همکاری دارد.

چین به دنبال توسعه روابط با ایران است


این یک تحلیل خوش بینانه از حوادث 2 هفته گذشته است، به ویژه پس از آنکه چین هفته گذشته در مذاکرات "جایگزینی دلار آمریکا" به عنوان ابزار تجارت در آسیای میانه ، میزبان سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه بود. گرچه طی ماه های اخیر ، چین واردات غیر رسمی خود از ایران را افزایش داد اما تصمیم پکن برای تعامل مجدد با ایران در چارچوب سند برنامه همکاری های جامع دو جانبه منعکس کننده اعتقاد پکن برای توسعه روابط با تهران است.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...