گزیده اخبار :

سلامت

چاقی، مهمترین عامل زمینه ساز ابتلا به سرطان کلیه سلامت

سرطان کلیه امروزه از نظر شیوع، نهمین سرطان در مردان و چهاردهمین سرطان در زنان است و به عنوان شانزدهمین علت مرگ مرتبط با سرطان در جهان شناخته می شود. اصلی ترین علت مرتبط با این نوع از سرطان چاقی است.

آخرین آمارهای رسمی کرونا ایران و جهان جمعه 8 اسفند 1399 سلامت

آمار جهانی مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۱۳ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۹۱۵ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۵۱۹ هزار و ۳۲۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است همچنین در ایران بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۹۲ نفر از آنها بستری شدند و متاسفانه 69 بیمار مبتلا جان خود را از دست دادند.

نکات ضروری مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در دوره نقاهت سلامت

روزانه حداقل ۴ تا ۶ وعده غذایی با توجه به برخورداری از پروتئین هر چند ساعت یکبار مصرف شود. خواب و استراحت کافی را عوامل کمک کننده برای به دست آوردن سلامتی دوباره این افراد در ایام نقاهت دانست.

دیابت در کودکان را جدی بگیریم سلامت

از دو نوع دیابت یک و دو، نوع یک در کودکان شایع‌تر است. وظیفه انسولین انتقال قند به سلول و استفاده از آن است. دیابت عوارض طولانی مدتی هم وجود دارد که می‌تواند کلیه، چشم، قلب و عروق و اعصاب را درگیر کند.

آغاز واکسیناسیون سالمندان علیه کووید19 سلامت

سعید نمکی وزیر بهداشت: ظرف دو هفته آینده کار واکسیناسیون سالمندان آسایشگاه کهریزک به پایان برسد و به تدریج در سایر آسایشگاه‌ها نیز کار واکسیناسیون سالمندان و جانبازان دنبال شود.

مصرف حتی یک نخ سیگار ریسک ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش می دهد سلامت

مصرف دخانیات از جمله سیگار در بروز بیماری آنوریسم آئورت بسیار مؤثر است به طوری که فردی حتی اگر یک نخ سیگار در طول عمر خود کشیده باشد طبق گایدلاین و خط مشی‌ها دچار بیماری «اندوواسکولار آنوریسم آئورت شکمی» می‌شود.

آخرین آمارهای رسمی کرونا ایران پنج شنبه 7 اسفند 1399 سلامت

اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸۲۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۷ نفر از آنها بستری شدند و متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 94 بیمار مبتلا جان خود را از دست داده اند.

واکسن چینی سینوفارم مورد تایید سازمان بهداشتی است سلامت

فناوری سنتی ساخت واکسن است که از ویروس غیر فعال ‌شده یا مرده که نمی‌تواند در سلول‌های انسانی تکثیر کند، استفاده شده است تا باعث پاسخ ایمنی نشود. دمای خیلی پایین نیاز ندارد. سازمان بهداشت جهانی، این واکسن را در زمره ۱۰ واکسن برتر دنیا جهت مبارزه با کرونا قرار داده است.

واردات 4 میلیون دوز واکسن کرونا تا آخر اسفند 1399 سلامت

شانه‌ساز: میزان نیاز به واکسن کرونا در داخل کشور سالانه ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون دُز پیش بینی می‌شود. برآورد ما این است که تا قبل از زمستان سال آینده، همه جمعیت اصلی کشور واکسینه شوند

تاثیر مستقیم اضافه وزن بر افزایش ریسک ابتلا به کرونا و انواع سرطان سلامت

بی ام آی (شاخص توده بدنی) ۲۵ تا ۳۵ حاکی از افزایش وزن و چاقی است. ۴۰ درصد از علل بروز سرطان‌ها نیز در اثر افزایش وزن و بروز چاقی است. همچنین براساس مشاهدات بیمارستانی، میزان مرگ ومیر ناشی از سرطان نیز در بیماران مبتلا به چاقی وافزایش وزن بیش از دیگران است.

نمایش بیشتر