سلامت

ناگفته های واکسن کرونا از زبان سخنگوی وزارت بهداشت سلامت

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون روند تزریق واکسن کرونا در کشور بر اهمیت افزایش سرعت واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: جلوگیری از هر یک مرگ با تزریق واکسن برای ما اهمیت بالایی دارد.

آخرین آمارهای رسمی کرونا ایران و جهان سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ سلامت

طبق آخرین آمارهای جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی شبانه روز گذشته ۶۴۹ هزار و ۱۴۰ نفر دیگر به تعداد مبتلایان به این ویروس اضافه شدند. در ایران هم ۱۸ هزار و ۱۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۳۰۷ بیمار مبتلا جان خود را از دست دادند.

تاثیر فاصله بین دریافت دوز های واکسن کرونا و میزان ایمنی سازی آن سلامت

با رعایت افزایش بازه فاصله زمانی ۱۲ هفته یا بیشتر بین دو نوبت واکسن در گروهی که مورد آزمایش قرار گرفت، تأثیرگذاری واکسن تا ۸۱ درصد در مقایسه با گروه مورد آزمایش دیگر که واکسینه نشده بودند، افزایش یافت.

آخرین آمارهای رسمی کرونا ایران و جهان دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ سلامت

طبق آخرین آمارهای جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، در شبانه روز گذشته ۶۴۹ هزار و ۱۴۰ نفر دیگر به تعداد مبتلایان به این ویروس اضافه شدند. در ایران هم ۱۸ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۳۵۱ بیمار مبتلا جان خود را از دست دادند.

آخرین آمارهای رسمی کرونا ایران و جهان یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ سلامت

طبق آخرین آمارهای جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی شبانه روز گذشته ۷۸۳ هزار و ۱۳ نفر دیگر به تعداد مبتلایان به این ویروس اضافه شدند. در ایران هم۱۴ هزار و ۱۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۳۸۶ بیمار مبتلا جان خود را از دست دادند.

نتایج موفقیت آمیز فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس رازی سلامت

واکسن کووپارس رازی در همین فاز اول هم فراتر از پیش بینی اولیه توانسته قدرت ایمنی زایی داشته باشد.

اعلام آمادگی مترو برای مشارکت در واکسیناسیون کرونا سلامت

طی دستور شهردار محترم تهران، متروی تهران با ارسال نامه‌ای به ستاد ملی مبارزه با کرونا آمادگی و همراهی خود را اعلام کرد.

آخرین آمارهای رسمی کرونا ایران و جهان شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ سلامت

طبق آخرین آمارهای جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، درشبانه روز گذشته ۸۳۶ هزار و ۴۸۵ نفر دیگر به تعداد مبتلایان به این ویروس اضافه شدند. در ایران هم ۱۳ هزار و ۵۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۸۳ بیمار مبتلا جان خود را از دست دادند.

مصرف بیش از ۳ روز از اسپری بینی مضر است سلامت

اسپری‌های بینی که بدون نسخه عرضه می‌شوند فقط باید به مدت سه روز استفاده شوند. استفاده طولانی مدت از آنها می‌تواند منجر به بیماری به نام رینیت مدیکمنتوزا، رینیت بازگشتی یا احتقان مجدد شود.

اولین ترومبکتومی عروق مغز در کرمانشاه با موفقیت انجام شد سلامت

ترومبکتومی به روشی گفته می شود که با کمک جراحی برای برداشتن لخته خون از داخل عروق یا ورید بکار برده می شود.

نمایش بیشتر